SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Nikado Karateklubb

         Publicera    AvgränsareRedigera stycke

Tävlingsansvarig:

Fredrik Nilsson

infonikado@gmail.com

Tävlingar
15 Februari
JKA Riksmästerskap, Malmö
14:e Mars
JKA Cup, Landskrona


Mer information kommer från Nikado
Tävlingsresultat

2020


Resultat Ishöj Karate Cup 2020

Albin Urhagen                            Kumite male cadet - 70 kg                                   Brons

Albin Urhagen                            Kumie male cadet open                                    Brons


Resultat JKA RM Malmö 15/2 2020


Haedar Al-Khafaji Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu- upp Guld
Gustav Einarsson Kata pojkar 8 år 9:e kyu-upp Silver
Hamada Akkouch Kumite pojkar 10-11 år 9:e kyu-upp Guld
Albin Urhagen Kumite pojkar 14-15 år 5:e kyu-upp Brons
Tintin Runesson Kumite pojkar 16-17 år 9:e kyu- upp Brons
Sibelle Boutros Kumite flickor 9:e kyu-upp Silver
Sibelle Boutros Kumite damer öppen klass Brons
Wilma Hugosson Kata damer 3:e -1:a kyu Brons


2019


Resultat Västra Kid & Ungdomscup 1/12 2019

Albin Urhagen                              Kumite kadetter + 63 kg                                     Silver


ESKA Spanien 22-24/11 2019

Tintin Runesson                          Lagkumite kadetter                                            Brons



Resultat Ippon karateopen Halmstad 23/11 2019

Albin Urhagen                             Kumite kadetter -70 kg                                         Guld

Sibelle Boutros                           Kumite juniorer +59 kg                                         Guld



Resultat JKA Cup Lund 16/11 2019


Mohammed adib Dakak Kata 9 år pojkar 9:e kyu- upp Brons
Haedar Al-Khafaji Kata pojkar 9 år 9:e kyu-upp Brons
Samuel Eriksson Kata pojkar 10 år 9:e kyu-upp Guld
Anton Lagundzija Kumite 14-15 år pojkar 9-6:e kyu Silver
Albin Urhagen Kumite pojkar 14-15 år 5:e kyu- upp Guld
Sibelle Boutros Kata flickor 16-17 år 9:e kyu- upp Brons
Sibelle Boutros Kumite flickor 16-17 år 9:e kyu- upp Guld
Wilma Hugosson Kata damer 3-1:a kyu Silver 
Tintin Runesson Kumite pojkar 16-17 år 9:e kyu-upp Guld



Resultat Karate SM WKF Karlstad 9-10/11 2019

Albin Urhagen                            Kumite kadett herr -70 kg                                  Silver


Resultat SM Shobu Ippon Helsingborg 19/10 2019


Albin Urhagen                            Kumite pojkar 14-15 år                                      Brons

Sibelle Boutros                          Kumite flickor 16-17 år                                      Guld



Resultat JKA Cup Hässleholm 5/10 2019


Mohammed adib Dakak Kata 9 år pojkar 9:e kyu- upp Brons
Gustav Einarsson Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu -upp Guld
Haedar Al-Khafaji Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu- upp Silver
Haedar Al-Khafaji Kata pojkar 9 år 9:e kyu-upp Guld
Elvira Utagawa-Palmgren Kata flickor 10-11 år 7.e kyu-upp Brons
Hamada Akkouch Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu-upp Silver
Albin Urhagen Kumite pojkar 14-15 år 5:e kyu- upp Silver
Sibelle Boutros Kumite flickor 16-17 år 9:e kyu- upp Guld
Viktor Utagawa Kumite Herrar 3:e -1:a kyu Brons
Tintin Runesson Kumite pojkar 16-17 år 9:e kyu-upp Brons



Resultat JKA cup Ystad 11/5 2019

Namn  Klass  
Haedar Al-Khafaji Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu-upp Brons
Haedar Al-Khafaji Kata pojkar 9 år 9:e kyu-upp Silver
Lorena Berisha Kata flickor 10-11 år 9-8:e kyu Silver
Hamada Akkouch Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu-upp Brons
Sibelle Boutros Kata flickor 16-17 år 9:e kyu-upp Brons
Sibelle Boutros Kumite flickor 16-17 år 9:e kyu- upp Brons
Tintin Runesson Kumite herrar 3-1:a kyu Silver
Tintin Runesson Kumite pojkar 16-17 år 9:e kyu-upp Silver



Resultat Västra DM Göteborg 5/5 2019


Albin Urhagen                            Kumite pojkar kadett - 70 kg                         Silver


Resultat Bushido Cup Helsingborg 4/5 2019


Sibelle Boutros                           Kumite flickor -61 kg                                       Guld

Albin Urhagen                             Kumite pojkar -63 kg                                       Brons





Resultat Swedish Karate Open Kristianstad 13/4 2019


Albin Urhagen                            Kumite pojkar -57 kg                                          Brons



Resultat JKA Cup Landskrona 16/3 2019


Namn  Klass  
Gustav Einarsson Kata pojkar 9 år 9:e kyu-upp Brons
Gustav Einarsson Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu-upp Brons
Hamada Akkouch Kata pojkar 9 år 9:e kyu-upp Brons
Hamada Akkouch Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu-upp Brons
Dina Kristoffersson Kata flickor 10-11 år 9-8:e kyu Silver
Liam Fohlin Kumite pojkar 12-13 år 6:e kyu-upp Brons
Viktor Utagawa Kumite pojkar 14-15 år 5:e kyu-upp Brons
Albin Urhagen Kumite pojkar 14-15 år 5:e kyu-upp Silver
Tintin Runesson Kumite herrar 3-1 kyu Silver






Resultat JKA RM Malmö 16/2  2019


Gustav Einarsson Kata pojkar 8 år 9:e kyu-upp Silver
Hamada Akkouch Kata pojkar 9 år 9:e kyu-upp Brons
Samuel Eriksson Kata pojkar 10-11 år 9-8:e kyu Brons
Hamada Akkouch Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu-upp Brons
Liam Fohlin Kumite pojkar 12-13 år 6:e kyu-upp Silver
Albin Urhagen Kumite pojkar 14-15 år 6:e kyu-upp Silver




2018


Resultat JKA Cup Lund 2018


Haidar Al-Khafaji Kata pojkar 8 år 9:e kyu-upp Brons
Hamada Akkouch  Kata pojkar 9 år 9:e kyu-upp Brons
Samuel Eriksson Kata pojkar 9 år 9:e kyu-upp Brons
Tintin Runesson Kata pojkar 14-15 år 6:e kyu- upp Guld
Sibelle Boutros Kata flickor 14-15 år 6:e kyu- upp Silver
Haidar Al-Khafaji Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu- upp Brons
Sibelle Boutros Kumite flickor 14-15 år 6 kyu- upp Silver
Albin Urhagen Kumite pojkar 14-15 år 6 kyu- upp Silver
Tintin Runesson Kumite pojkar 14-15 år 6 kyu- upp Guld



Resultat JKA Cup Hässleholm 2018
Haidar Al-Khafaiji Kata pojkar 8 år 9 kyu-upp Brons
Hamada Akkouch Kata pojkar 9 år 9 kyu-upp Brons
Elvira Palmgren  Kata flickor  10-11 år  9-8:e kyu Guld
Tobias Siik Kata pojkar 12-13 år 9-7:e kyu Brons
Tia Akkouch Kumite flickor 12-13 år 9-7:e kyu- upp Brons
Hamada Akkouch Kumite pojkar 8-9 år  9:e kyu- upp Silver
Tobias Siik Kumite pojkar 12-13 år 9-7:e kyu Silver
Albin Urhagen Kumite pojkar 12-13 år 6 kyu- upp Brons
Tintin Runesson Kumite pojkar 14-15 år 6 kyu- upp Silver


Resultat JKA Cup Ystad 2018
Dina Kristoffersson      Kata flickor 9 år 9 kyu-upp Silver
Albin Urhagen                Kumite pojkar 12-13  år  6:e kyu- upp      Silver
Liam A Fohlin                 Kumite pojkar 12-13  år  6:e kyu- upp      Brons
Sibelle Boutros               Kata flickor 14-15  år 6:e kyu- upp           Guld
Sibelle Boutros               Kumite flickor 14-15 år 6 kyu- upp           Guld
Tintin Runesson             Kumite pojkar 14-15 år 6 kyu- upp           Brons


Resultat Karate Masters Malmö 2018
Sibelle Boutros     Kata flickor kadett (14-15 år) Shobu Ippon        Brons
Sibelle Boutros    Kumite flickor kadett (14-15 år) Shobu Ippon     Brons
Albin Urhagen      Kumite pojkar 13 år WKF                                       Silver

Tintin Runesson  Kumite pojkar kadett 14-15 år -63 kg WKF         Brons


Resultat JKA Cup Landskrona 2018

Hamada Akkouch Kata pojkar 8 år 9 kyu-upp Guld
Hamada Akkouch Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu- upp Brons
Tobias Siik Kata pojkar 12-13 år 9-7:e kyu Guld
Albin Urhagen Kumite pojkar 12-13 år 6:e kyu- upp Guld
Fatima Akkouch Kumite flickor 14-15 år 6 kyu- upp Brons
Sibelle Boutros Kumite flickor 14-15 år 6 kyu- upp Guld


JKA Riksmästerskap Malmö 17/2, 2018
Hamada Akkouch Kata pojkar 8 år 9 kyu- upp Brons
Hamada Akkouch Kumite pojkar 8-9 år 9:e kyu- upp Brons
Tia Akkouch Kumite flickor 12-13 år 9-7:e kyu Brons
Albin Urhagen Kumite pojkar 12-13 år 6:e kyu- upp Guld
Fatima Akkouch Kumite flickor 14-15 år 6 kyu- upp Brons
Tintin Runesson Kumite pojkar 14-15 år 6 kyu- upp Silver
Viktor Utagawa Kumite pojkar 14-15 år 6 kyu- upp Brons


2017


Resultat JKA Cup Lund 2017

Achmed AkkouchKata pojkar 8 år 9 kyu- upp Guld
Liam A FohlinKumite pojkar 10-11 år 9 kyu- upp Brons
Sibelle BoutrosKumite flickor 14-15 år 6 kyu- upp Brons
Tia AkkouchKumite flickor 12-13 år 9-7 kyu Brons
Tobias SiikKata pojkar 12-13 år 9-7 kyu Brons
Tobias SiikKumite pojkar 12-13 år 9-7 kyu Brons
Elvira Utagawa-PalmgrenKata flickor 9 år 9 kyu-upp Brons
Viktor UtagawaKata pojkar 14-14 år 6 kyu- upp Brons
Anton LagundzijaKumite pojkar 12-13 år 9-7 kyu Silver
Fatima AkkouchKumite flickor 14-15 år 9-7 kyu Guld
Fatima AkkouchKata flickor 14-15 år 9-7 kyu Guld


Resultat HIKNÖ Klippan 2017
Hamada Akkouch Kumite pojkar 8-9 år Guld
André AlmKumite pojkar 8-9 år Silver
Johannes Rydman Kumite pojkar 10-12 år Brons
Tobias Siik Kumite pojkar 10-12 år Brons
Albin Urhagen Kumite pojkar 10-12 år Guld
Viktor Palmgren Kumite pojkar 13-15 år Silver
Tintin Runesson Kumite pojkar 13-15 år Guld
Fatima Akkouch Kumite flickor 13-17 år Silver
Patricia Persson Kata  10-12 år Brons
Sibelle Boutros Kata 14-15 år Guld
Tintin Runesson Kata 14-15 år Silver
Albin Urhagen Kata 10-12 år Brons
Patrica,Fatima,Sibelle Lagkata Brons


Resultat JKA Cup Hässleholm 2017
Achmed Akkouch: Kata pojkar 8 år 9 kyu- upp Guld
Achmed Akkouch: Kumite pojkar 8-9 år 9-upp Brons
Tia Akkouch: Kata flickor 12-13 år 9-7 kyu Brons
Albin Urhagen: Kumite pojkar 12-13 år 9-7 kyu Guld
Tintin Runesson: Kata pojkar 14-15 år 6 kyu- upp Guld
Tintin Runesson: Kumite pojkar 14-15 år 6 kyu- upp Brons


Resultat Bushido Open Hbg 170506
Albin Urhagen: Brons Kumite pojkar 12 år
Albin Urhagen: Brons Kata pojkar 12 år
Viktor Utagawa: Brons Kata pojkar 13 år
Tintin Runesson: Brons Kata pojkar 5-1 kyu kadett
Tintin Runesson: Brons Kata Öppen kadett
Tintin Runesson: Brons Kumite -57 kg Kadett


JKA Cup Landskrona 2017
Albin Urhagen: Silver Kumite pojkar 12-13 år 9-7 kyu
Sibelle Boutros: Brons Kata flickor 12-13 år 6 kyu upp
Sibelle Boutros: Guld Kumite flickor 12-13 år 9 kyu upp
Setayesh Miri: Silver Kumite flickor 14-15 år 9 kyu upp


JKA Riksmästerskap Malmö 17-02-04
Tintin Runesson: Brons Kumite pojkar 14-15 år 6 kyu-upp
Fatima Akkouch: Brons Kumite flickor 12-13 år 9: kyu- upp
Sibelle Boutros: Guld Kumite flickor 12-13 år 9:e kyu- upp
Soyeon Kim: Brons Kumite flickor 16-17 år 9 kyu- upp
Soyeon Kim: Guld Kata damer 16-17 år 9-4 kyu


2016 


JKA Cup i Lund 16-11-12
Tintin Runesson: Brons Kata 12-13 år pojkar 6kyu-upp
Tintin Runesson: Guld Kumite 12-13 år pojkar 6 kyu-upp
Viktor Palmgren: Brons Kumite 12-13 år pojkar 6 kyu-upp
Albin Urhagen: Silver Kata 12-13 år pojkar 9-7 kyu
Albin Urhagen: Brons Kumite 12-13 år pojkar 9-7 kyu
Sibelle Boutros: Silver Kumite 12-13 år flickor 9 kyu-upp
Axel Nilsson: Brons Kumite 16-17 år killar 9 kyu-upp
Axel Nilsson: Guld Kata 16-17 år killar 9 kyu-upp
Soyeon Kim: Brons Kata 16-17 år tjejer 9 kyu-upp

Shobu Ippon SM 2016 i Ystad 16-10-22
Gustav Nilsson: Brons Kumite junior (18-20 år) herr

Ippon Karate Open i Halmstad 16-10-15
Axel Nilsson: Silver Kata juniorer herrar 16-17 år
Tintin Runesson: Brons Kata pojkar 13 år

JKA Cup i Hässleholm 16-10-08
Christoffer Bohman: Brons Kumite pojkar 12-13 år 9-7 kyu
Johannes Rydman: Silver Kumite pojkar 10-11 år 9 kyu-upp
Albin Urhagen: Brons Kumite pojkar 10-11 år 9 kyu-upp
Albin Urhagen: Brons Gohon kumite pojkar 10-11 år 9-7 kyu
Albin Urhagen: Brons Kata pojkar 10-11 år 9-8 kyu
Daniel Andersson: Silver Kata pojkar 12-13 år 9-7 kyu
Sibelle Boutros: Brons Kumite flickor 12-13 år 9 kyu-upp
Sibelle Boutros: Silver Kata flickor 12-13 år 6 kyu -upp
Axel Nilsson: Guld Kata killar 16-17 år 9 kyu-upp
Soyeon Kim: Brons: Kumite tjejer 16-17 år 9 kyu- upp

Budo Nord Open 2016 i Kristianstad 16-09-24
Axel Nilsson: Silver Kata juniorer

HIKNÖ Cup Klippan 16-05-21
Albin Urhagen: Guld Kumite
Albin Urhagen: Silver Kata
Johannes Rydman: Guld Kumite
Viktor Palmgren: Silver Kumite
Tintin Runesson: Brons Kumite
Tintin Runesson: Silver Kata
Felix Lundgren: Silver Kumite
Felix Lundgren: Brons Kata
Setayesh Miri: Silver Kumite
Theo Norshammar: Brons Kata
Lag ett (Albin, Liam,Patricia): Brons Lagkata
Lag två (Theo,Neo, Viktor): Brons Lagkata

Ystad International JKA Cup 16-05-14
Albin Urhagen: Silver Kumite pojkar 10-11 år 9 kyu-upp
Albin Urhagen: Brons Gohon kumite pojkar 10-11 år 9-7 kyu
Tintin Runesson: Silver Kumite pojkar 12-13 år 9 kyu-upp
Tintin Runesson: Brons Kata pojkar 12-13 år 6 kyu - upp
Sibelle Boutros: Guld Kata flickor 12-13 år 6 kyu -upp
Axel Nilsson: Brons Kata Herrar 3-1 kyu
Max Hagström: Silver Kata killar 16-17 år 6 kyu-upp
Max Hagström: Silver Kata Herrar 3-1 kyu
Soyeon Kim: Brons Kata tjejer 16-17 år 6 kyu- upp
Gustav Nilsson: Guld Kumite juniorer öppen klass
Gustav Nilsson: Guld Kumite herrar öppen klass

JKA Cup Landskrona 16-03-12
Albin Urhagen: Brons kata pojkar 10-11 år 9-8 kyu
Albin Urhagen: Brons kumite pojkar 10-11 år 9 kyu-upp
Albin Urhagen: Silver gohon kumite pojkar 10-11 år 9 kyu-upp
Johannes Rydman: Brons kumite pojkar 8-9 år 9 kyu-upp
Tintin Runesson: Silver kumite pojkar 12-13 år 6 kyu-upp
Sibelle Boutros: Silver kumite flickor 12-13 år 9 kyu-upp
Axel Nilsson: Brons kata killar 16-17 år 9kyu-upp
Axel Nilsson: Guld kata herrar 3-1 kyu
Max Hagström: Brons kata herrar 3-1 kyu
Gustav Nilsson: Silver kumite herrar öppen klass
Soyeon Kim: Brons kumite flickor 16-17 år 9 kyu-upp

JKA Riksmästerskap 16-02-06
Albin Urhagen: Silver Kata pojkar 10-11 år 9 kyu-upp
Albin Urhagen: Brons Kumite pojkar 10-11 år 9 kyu-upp
Moa Pettersson: Brons Gohon Kumite flickor 12-13 år 9-7 kyu
Setayesh Miri: Brons Kumite flickor 14-15 år 9-7 kyu
Axel Nilsson: Guld Kata herrar 3-1kyu
Gustav Nilsson: Brons Kumite juniorer öppen klass
Soyeon Kim: Silver Kata flickor 16-17 år 9-7 kyu
Zlatko Lagundzija: Guld Kumite herrar 9-7 kyu


JKA Cup i Lund 15-11-14
Tintin Runesson: Guld Kata pojkar 12-13 år 6 kyu-upp
Tintin Runesson:  Silver Kumite pojkar 12-13 år 6 kyu-upp
Simon Liljeblad: Brons Kata pojkar 12-13 år 6 kyu-upp
Axel Nilsson: Brons Kata pojkar 14-15 år 6 kyu-upp
Max Hagström: Guld Kata pojkar 14-15 år 6 kyu-upp
Gustav Nilsson: Brons Kumite herrar Öppen klass

Karate SM Shobu Ippon i Karlskrona 15-10-17
Max Hagström: Guld Kata kadetter 14-15 år öppen klass
Max Hagström: Silver Kata yngre juniorer 16-17 år öppen klass

JKA Cup i Hässleholm 15-10-10
Daniel Anderssson: Brons Kata pojkar 12-13 år 9-7 kyu
Louise Johlin: Silver Kata flickor 14-15 år 5 kyu-uppåt
Tintin Runesson: Silver Kumite pojkar 12-13 år 6 kyu- uppåt
Axel Nilsson: Guld Kata herrar 3-1 kyu
Gustav Nilsson: Silver Kumite herrar Öppen klass

2015


JKA Cup i Ystad 15-05-09
Noah Hansson: Brons Kata pojkar 8-9 år 9 kyu-upp
Filip Melander: Guld pojkar 10-11 år 9-8 kyu
Alvin Arvidsson-Palm: Silver Kumite pojkar 12-13 år 9-7 kyu
Axel Nilsson: Silver Kata killar 16-17 år 9 kyu-upp
Axel Nilsson: Silver Kata herrar 3-1 kyu
Axel Nilsson: Brons Kata herrar öppen klass
Gustav Nilsson: Silver Kumite herrar Öppen klass

JKA Cup i Landskrona 15-03-07
Patricia Persson: Brons Kata flickor 8-9 år 9 kyu-upp
Daniel Andersson: Silver Kumite pojkar 10-11 år 9-7 kyu
Axel Nilsson: Silver Kata pojkar 16-17 år 9 kyu-upp
Axel Nilsson: Silver Kata vuxen herr 3-1 kyu
Gustav Nilsson, Brons Kumite herrar öppen klass

JKA Riksmästerskap 2015 15-02-14
Daniel Andersson: Guld Kata pojkar 10-11 år 7 kyu-upp
Simon Liljeblad: Brons Kata pojkar 12-13 år 6 kyu-upp
Axel Nilsson: Guld Kata pojkar 14-15 år 6 kyu-upp
Max Hagström: Silver Kata pojkar 14-15 år 6 kyu-upp
Alvin Arvidsson-Palm: Silver Kumite pojkar 12-13 år 9-7 kyu
Gustav Nilsson: Guld Kumite pojkar 16-17 år 9 kyu-upp
Gustav Nilsson: Brons Kumite juniorer öppen klass
Gustav Nilsson: Brons Kumite herrar öppen klass


2014


JKA Cup Lund 14-11-15
Daniel Andersson: Guld Kata pojkar 10-11 år 9-8 kyu
Alvin Arvidsson-Palm: Silver Kata pojkar 12-13 år 9-7 kyu
Louise Johlin: Silver Kata flickor 12-13 år 9-7 kyu
Axel Nilsson: Brons Kata pojkar 14-15 år 9 kyu-upp
Samuel Gunnarsson: Brons Kumite pojkar 10-11 år 9-7 kyu
Gustav Nilsson: Silver Kumite killar 16-17 år 9 kyu-upp

JKA Cup Hässleholm 14-10-04
Alvin Arvidsson-Palm: Silver Kata pojkar 12-13 år 9-7 kyu
Max Hagström: Guld Kata pojkar 14-15 år 5 kyu-upp
Axel Nilsson: Brons Kata pojkar 14-15 år 5 kyu-upp
Gustav Nilsson: Brons Kata pojkar 16-17 år 5 kyu- upp
Gustav Nilsson: Brons Kata vuxen herrar 3-1 kyu
Emma Bengtsson: Brons Kata vuxen damer 3-1 kyu
Neo Persson: Silver Kumite pojkar 10-11 år 9-7 kyu
Gustav Nilsson: Guld Kumite vuxen herrar 5 kyu-upp
Gustav Nilsson: Guld Kumite vuxen herrar 3-1 kyu

JKA International JKA Cup Ystad 14-04-11
Filip Melander: Silver Kata pojkar 10-11 år 9-8 kyu
Max Hagström: Brons Kata pojkar 14-15 år 6 kyu-upp
Gustav Nilsson: Guld Kumite pojkar 16-17 år 9 kyu-upp
Gustav Nilsson: Silver Kumite män 3-1 kyu

JKA Cup i Landskrona 14-03-08
Max Hagström: Brons Kata pojkar 14-15 år 9 kyu-upp
Axel Nilsson: Brons Kata pojkar 14-15 år 9 kyu-upp
Emma Bengtsson: Silver Kata damer 3-1 kyu

JKA Riksmästerskap 2014 14-02-02
Filip Melander: Silver Kata pojkar 8-9 år 9 kyu-upp
Sibelle Boutros: Brons Kata flickor 10-11 år 7 kyu-upp
Samuel Gunnarsson: Brons Kata pojkar 10-11 år 9-8 kyu-upp
Ivo Hagström: Brons Kata pojkar 12-13 år 6 kyu-upp
Gustav Nilsson: Brons Kata pojkar 16-17 år 6 kyu-upp
Gustav Nilsson: Brons Kumite pojkar 16-17 år 9 kyu-upp
Gustav Nilsson: Brons Kumite juniorer öppen klass


2013


JKA Cup i Lund 2013-11-09
Gustav Nilsson: Silver Kata killar 16-17 år 9 kyu-upp
Gustav Nilsson: Brons Kata herrar 3-1 kyu

JKA Cup Hässleholm 2013-10-05
Sibelle Boutros: Brons Kata flickor 10-11 år 7 kyu-upp
Max Hagström: Guld Kata pojkar 12-13 år 6 kyu-upp
Gustav Nilsson: Silver Kata killar 16-17 år 5 kyu-upp
Emma Bengtsson: Guld Kata vuxen damer 9-4 kyu
Hampus Markow: Guld Kata vuxen herrar 6-4 kyu
Andreas Persson: Brons Kata vuxen herrar 6-4 kyu
Emma Bengtsson: Silver Kumite vuxen damer 9-4 kyu
Hampus Markow: Silver Kumite vuxen herrar 9-4 kyu

JKA Cup i Landskrona 2013-05-04

Simon Liljeblad: Guld Kata Pojkar 10-11 år 9-8 kyu

Linus Axelsson: Silver Kumite Pojkar 12-13 år 6 kyu-upp

Axel Nilsson: Brons Kata Pojkar 14-15 år 9 kyu-upp

Gustav Nilsson: Silver Kata Pojkar 16-17 år 9 kyu-upp

Gustav Nilsson: Guld Kumite Pojkar 16-17 år 6 kyu-upp

Ivo Hagström: Guld Kata: Pojkar 10-11 år 7 kyu-upp

Ivo Hagström: Brons Kumite Pojkar 10-11 år 6 kyu-upp

Max Hagström: Silver Kata Pojkar 12-13 år 6 kyu-upp

Andreas Persson: Brons Kata Vuxen herr 9-4 kyu

 

JKA Riksmästerskap i Malmö 2013-02-02

Neo Persson: Brons Kata Pojkar 8-9 år 9 kyu-upp
Sibelle Boutros: Brons Kata Flickor 8-9 år 9 kyu-upp
Ivo Hagström: Guld Kata Pojkar 10-11 år 7 kyu-upp
Thea Nilsson: Brons Kata Flickor 10-11 år 7 kyu-upp
Axel Nilsson: Silver Kata Pojkar 12-13 år 6 kyu-upp
Emma Bengtsson: Silver Kata Damer 9-4 kyu
Ivo Hagström: Guld Kumite Pojkar 10-11 år 6 kyu-upp
Axel Nilsson: Silver Kumite Pojkar 12-13 år 6 kyu-upp
Max Hagström: Brons Kumite Pojkar 12-13 år 6 kyu-upp

 

2012


Hässleholm 6 oktober 2012
Kata flickor 8-9 år 9 kyu-upp: Sibelle Boutros Guld och Cassandra Johansen Brons
Kata pojkar 10-11 år 7 kyu-upp: Ivo Hagström Guld
Kata pojkar 12-13 år 9-7 kyu: Linus Axelsson Brons
Kata pojkar 12-13 år 6 kyu- upp: Max Hagström Guld och Emil Johansen Brons
Kata tjejer 16-17 år 9 kyu- upp: Emma Bengtsson Brons
Kata damer 9-4 kyu: Emma Bengtsson Silver
Kata damer 3-1 kyu: Sanela Becovic Brons
Kumite pojkar 10-11 år 9-7 kyu: Felix Persson Guld
Kumite pojkar 10-11 år 6 kyu-upp: Ivo Hagström Guld
Kumite flickor 10-11 år 9-7 kyu: Maja Batarseh Brons
Kumite pojkar 12-13 år 6 kyu-upp: Emil Johansen Brons
Kumite tjejer 16-17 år 9 kyu-upp: Emma Bengtsson Brons


2010


JKA Cup Landskrona 2010

Kata pojkar 8-9 år 9 kyu-upp: Ivo Hagström Guld

Kata pojkar 8-9 år 9 kyu-upp: Linus Axelsson Brons
Kata pojkar 10-11 år 9 kyu-upp: Axel Nilsson Silver
Kumite pojkar 12-13 år 6-4 kyu: Gustav Nilsson Brons
Kata damer 6-4 kyu: Sanela Becovic Guld
Kumite herrar 6-4 kyu: Fredrik Nilsson Brons
Kumite herrar 6-4 kyu: Mouhib Boutros Brons


JKA Cup Landskrona 2010

Kata pojkar 8-9 år 9 kyu-upp: Ivo Hagström Brons
Kata pojkar 8-9 år 9 kyu-upp: Linus Axelsson Brons
Kata pojkar 10-11 år 7 kyu-upp: Axel Nilsson Brons
Kata flickor 10-11 år 9-8 kyu: Emily Batarseh Brons
Kumite pojkar 10-11 år 9-7 kyu: Axel Nilsson Brons
Kumite pojkar 10-11 år 6 kyu-upp: Max Hagström Guld
Kumite pojkar 14-15 år 9 kyu-upp: Oscar Blomster Silver
Kata damer 9-4 kyu: Sanela Becovic Brons
Kumite damer 9-4 kyu: Sanela Becovic Brons
Kata herrar 6-4 kyu: Anton Nilsson Silver
Kata herrar 3-1 kyu: Anton Nilsson Brons
Kumite herrar 9-7 kyu: Mouhib Boutros Brons
Kumite herrar 6-4 kyu: Thomas Lindersson Brons


2009


Klippan 22/11 09

Kata 9-7 kyu: Emily Batarseh: Silver
Kata 6-1 kyu: Sebastian Larsson: Guld Gustav Nilsson: Brons
Lagkata 9-7 kyu: Petter Knutsson, Oliver Hansson, Isak Jönsson: Silver
Lagkata 6-1 kyu: Gustav Nilsson, Axel Nilsson, Max Hagström: Guld
Kumite 12-15 år: Oscar Blomster: Brons Gustav Nilsson Brons


Ippon JKA Cup Helsingborg 2009

Kata pojkar 8-9 år 9-1 kyu: Max Hagström Brons
Kata flickor 10-11 år 9-1 kyu: Inez Liliengren Brons
Kumite pojkar 14-15 år 6-1 kyu: Oscar Blomster Silver
Kata damer 9-7 kyu: Sanela Becovic Silver
Kata herrar 9-7 kyu: Erik Roos Silver
Kumite herrar 6-4 kyu: Thomas Lindersson Guld


Ystad International JKA Cup 2009
Kata pojkar 8-9 år 9-1 kyu: Max Hagström Guld
Kumite pojkar 12-13 år 9-7 kyu: Gustav Nilsson Silver
Kata flickor 14-15 år 9-7 kyu: Cindy Ho Silver
Kumite damer 9-7 kyu: Sanela Becovic Silver
Kumite damer 3-1 kyu: Sanela Becovic Brons
Kata damer 9-7 kyu: Sanela Becovic Brons
Kumite herrar 9-7 kyu: Benny Lindersson Brons
Kumite herrar 6-4 kyu: Thomas Lindersson Brons
Kumite herrar 6-4 kyu: Fredrik Nilsson Brons


JKA Cup Landskrona 2009

Kata pojkar 8-9 år 9-1 kyu: Max Hagström Silver
Kata pojkar 12-13 år 6-1 kyu: Sebastian Larsson Brons
Kumite pojkar 12-13 år 6-1 kyu: Sebastian Larsson Silver


JKA Riksmästerskap Malmö 2009
Kata pojkar 8-9 år 9-1 kyu: Max Hagström Silver
Kata pojkar 10-11 år 9-8 kyu: Axel Nilsson Silver
Kata pojkar 12-13 år 9-7 kyu: Gustav Nilsson Brons
Kumite flickor 10-11 år 9-7 kyu: (gohon kumite) Emily Batarseh Brons
Kata dam 9-4 kyu: Sanela Becovic Brons
Kumite dam 9-4 kyu: Sanela Becovic Brons


2008


JKA Cup Klippan 2008
Kata pojkar 8-9 år 9-1 kyu: Axel Nilsson Silver
Kata flickor 10-11 år 9-1 kyu: Inez Liliengren Brons